Zdravý spánkový režim bábätka pri cestovaní

Cestovanie s bábätkom je dobrodružstvom na druhú. Možno sa kvôli tomu dovolenky, alebo cestou za rodičmi, či známymi skôr obávate. Ale verte, že sú cesty, ako si oddýchnuť aj na dovolenke, kam beriete svojho dráčika. Pamätajte, že zdravý a kvalitný spánok znamená spokojné bábätko. Ako ho dosiahnuť? Dám vám zopár tipov!

Tajomstvo je v pravidelnosti

Pravidelný režim spánku a bdenia je kľúčový. Ak dávate vaše dieťatko spať o siedmej večer, smerujte k tomu aj na dovolenke. Ak viete, že budete cestovať, pokúste sa naplánovať presun tak, aby ste do cieľa dorazili pred siedmou. Vďaka tomu sa režim vášho dieťatka nenaruší a uľahčíte mu adaptáciu v novom prostredí.

Rituály pred spánkom

Ste zvyknutí rozprávať bábätku pred spinkaním príbehy, spievať mu, alebo ho nosiť na rukách? Ak áno, tak potom toto sú aktivity, ktoré si vaše malé spojuje so spánkom. Spravte si na ne priestor aj behom dovolenky, verte mi, dividendy vás neminú. J

Vôňa domova

Má vaše bábätko obľúbený vankúšik, deku alebo hračku? Zoberte mu so sebou na dovolenku kúsok domova, aby sa cítilo kľudnejšie. Ak je vaše dieťatko už trochu väčšie, môžete ho vyzvať, nech si samo zabalí kufrík s hračkami a vecami na spanie.

Kúzlo troch dní

Ak ste na dovolenke dlhšie ako na víkend, všimnite si, že vám zaberie približne tri dni, kým si zvyknete na nové prostredie. Deti to majú rovnaké, ale na rozdiel od nás nezaháňajú nespavosť v spoločnosti sociálnych sietí alebo televízora. Taktiež si nemôžu dať pohár vína na ukľudnenie. Alebo aspoň dúfam. J Preto s vašim bábätkom majte trpezlivosť a počítajte s tým, že v prvých dňoch bude vašu blízkosť potrebovať viac ako inokedy.

 

Nech už sa tento rok chystáte do zahraničia, alebo budete objavovať krásy Slovenska, verím, že si dovolenku s bábätkom užijete, a že vám niektoré z týchto tipov budú užitočné. J Aké ďalšie osvedčené techniky uspávania v cudzom prostredí máte? Napíšte mi ich do komentárov, tiež si rada rozšírim obzor! J

Vložiť komentár